top of page

Shirodhara, masáž (nejen) proti stresu v Brně, by Tharidu

Aktualizováno: 3. 12. 2023

2 masáže v 1: Celotělová masáž plus masáž pramínkem nahřátého, léčivého oleje na čelo, temeno a celou páteř. Ta pravá, tradiční Shirodhara: dokonalá relaxace pro psychiku a emoce, rukou masážního terapeta ze Srí Lanky.

(Nejen) masáž pramínkem oleje

Všichni známe obrázek, na kterém vidíte někoho, kdo se tváří velmi blaženě a relaxovaně, protože mu nad hlavou visí blyštivá nádoba, ze které mu na čelo teče pramínek oleje. Vždycky to působí tak relaxačně, že byste to určitě chtěli zažít taky, že? Tak teď máte možnost. V Ceylon Wellness, a pozor, včetně celotělové masáže a jemné masáže pramínkem oleje také na temeno a páteř. Protože to je ta pravá, tradiční Shirodhara a ne její minimalistická podoba, jak ji znáte z obrázků. Určitě platí, že je to dokonalá relaxační terapie pro psychiku a emoce. Takže, jak to probíhá, a proč to chcete?


Proč chcete Shirodharu zkusit?

Protože vás dostane do klidu, aniž byste o to museli nějak usilovat. Protože se dostanete velmi rychle do velmi příjemného pocitu hluboké relaxace a možná i spánku. Přitom naberete sílu a po masáži se bydete cítit vyrovnaní, odpočatí a nabití energií. Masáž Shirodhára momentálně nabízíme ve studiu Yoga Brno v hotelu Passage na Lidické 23 v Brně..


Kde si můžete Shirodharu rezervovat?

Rezervovat na 40minutovou Shirodharu hlavy se můžete zde. Dvouhodinouvou, celotělovou masáž včetně SHirodhary pro celé tělo rezervujte tady.


Jak Shirodhara u Tharida probíhá? Jako dvě masáže naráz!

Tharidu dělá Shirodharu tak, jak se ji naučil hluboko ve srílanské džungli, u lidového léčitele, jehož rodina se zaměřuje na léčbu pohybového aparátu po tisíce let. A není to jen o kapání oleje na hlavu. Je to komplexní systém, který spojuje celotělovou ruční masáž s masáží pramínkem oleje na čelo, temeno a páteř. Čili v jeden moment dostáváte masáž na dvou místech těla, třeba na chodidlech a hlavě, a to je pro organismus velmi neobvyklé, a i pro to příjemné a účinné.


Masáž je vždy na míru klientky/klienta a jeho stavu a problémům.

Tharidu celý proces masáže Shirodhara popisuje takto:

1. „Podle ájurvédské diagnostiky se rozhoduji, jaký typ oleje použiji (kokosový, sezamový nebo ghí). Olej zahřeji s bylinami, takže získá látky, které daný klient potřebuje. Podle typu těla se pak začíná masáží, kdy klient leží na břiše či na zádech. Tato masáž je velmi důkladná, jsou na ni třeba dvě hodiny.

2. Po diagnostice dostane klient či klientka krátkou, zahřívací celotělovou masáž.

3. Když se tělo zahřeje a rozproudí se krev a lymfa, začnu s masáží hlavy pramínkem oleje z nádoby. Podle typu těla se začne na temeni nebo na čele. Přitom se ale pokračuje s druhým kolem celotělové masáže, a to od masáže chodidel.

4. Masáží pramínkem oleje se aktivuje tzv. třetí oko, jde o důležitý bod nervového systému. A tím, že zároveň masíruji chodidla, se organismus dostává do rovnováhy, energie, krev, lymfa plynule proudí a nervový systém se uklidňuje. Takže přichází velmi příjemný pocit hluboké relaxace, jakou klientky a klienti velmi oceňují.

5. Pak se zaměřím na masáž zad a přitom se pramínkem oleje masíruje temeno hlavy.


6. Poté se s nádobou oleje pohybuje nad páteří a tak se velmi jemně, ale efektivně, masíruje páteř, svalové úpony a malé svaly kolem páteře.

7. Pak se klient otočí a pramínkem oleje se masíruje střední osa těla od hlavy ke středu těla.

8. V postupu je mnoho variant, vždy podle účinku a indikace a podle BMI klienta. Jde o směr masáže, ale i výšku, z jaké olej stéká, dobu působení na jeden bod, kolik oleje je v nádobě, to vše ovlivňuje sílu tlaku na tělo.

9. Používá se pro dobrý pocit, uklidnění, ale i jako prevence mrtvic, infarktů, při neurologických problémech, migrénách, závratích, pro vyrovnání funkce štítní žlázy či jater.

10. Shirodhara je něco, co děláte sami pro sebe. Pokud jste ve stresu, špatně spíte, jste nervózní, nedokážete už ani vypnout, relaxovat nebo meditovat, je to něco, co vám pomůže. Do stavu relaxace se dostanete velmi snadno a bez velkého úsilí. A s touto pomocí získáte určitý základ, a pak už budete na cestě k „wellbeing“ pokračovat mnohem snáze.“

Masáž Shirodhara by Tharidu v Brně, to je totální relaxace, psychická, fyzická a emocionální.
Masáž Shirodhara by Tharidu v Brně, to je totální relaxace, psychická, fyzická a emocionální.

Přínosy pravidelné Shirodháry

Pravidelná Shirodhára zlepšuje prokrvení mozku i paměť, vyživuje vlasy a pokožku hlavy, pomáhá při zdravém spánku a uklidňuje tělo i mysl. Jde o jednou z nejúčinnějších procedur pro snížení stresu a nervového napětí.

· Dokonalá relaxace, mentální i emocionální. Příznivě působí při

o onemocněních spojených s hlavou, krkem, očima, ušima, nosem a krkem.

o onemocněních nervového systému, jako jsou nervové poruchy, obrna obličeje, ochrnutí a ptóza (pokles víček).

o léčbě dlouhodobé nespavosti.

o záchvatech epilepsie, pokud se používá ve spojení s léky.

· Zmírňuje bolesti hlavy.

· Vyživuje a omlazuje tělo.

· Stimuluje nervový systém.

· Zlepšuje trávení.

· Zostřuje smysly.

· Povzbuzuje tělo a mysl a stimuluje kognitivní funkce, zlepšuje soustředění.

· Pomáhá zmírnit únavu, napětí, úzkost, hněv, chronické bolesti hlavy, revmatismus, hypertenzi, astma.

241 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page