top of page

Svěřte se do rukou maséra Tharidu a užijte si dokonalé provedení srílanské ájurvédské masáže i blahodárné účinky kokosového oleje v BIO kvalitě.

IMG_1958.jpg

V čem je ájurvédská masáž od Ceylon Wellness unikátní?

1. Vyvíjení tlaku na akupresurní „marma“ body v kombinaci se speciální technikou masírování celého těla − dle typu klienta od hlavy či nohou – rytmickou, energizující nebo uvolňující masáží.

2. Použití vydatné dávky kokosového oleje ze Srí Lanky v bio kvalitě, bohatého na vitamíny, minerály a další léčivé substance.

3. Využití bylinných extraktů ájurvédských bylin dovezených ze Srí Lanky s vysokým obsahem léčivých substancí, za který vděčí tropickému vlhkému klimatu a půdě bohaté na živiny, která je příčinou skvělé kvality ceylonského čaje.

4. Chápání těla jako chrámu duše a přístupu k němu s maximální úctou a pokorou danou buddhistickou filozofií. Masér Tharidu před každou masáží krátce medituje, nikdy si nebere příliš masáží za sebou a udržuje se v dobré energii, kterou Vám během masáže předává. Samozřejmostí je pro něj po masáži opět meditace, protažení a naladění se na další masáž.

5. Upřímnou snahou maséra pomoci Vám cítit se lépe a léty praxe získanou intuicí, která ho během masáže vede tím správným směrem😊.

 

Na masáž Vám dáme jednorázové spodní prádlo. Masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie. Pravidelné masáže napomáhají pohyblivosti kloubů, posilují činnost vnitřních orgánů, zlepšují krevní oběh a posilují nervový systém. Blahodárné účinky na sobě pocítíte téměř okamžitě.

V čem je naše masáž unikátní?

Marma masáž jako inspirační zdroj akupresury

Základem marma masáže je u mě diagnostika. Jedním krokem tohoto rychlého procesu je (vedle určení tělesného typu a dóš) diagnostika  z dlaně či chodidla. Pomocí dřevěného kolíčku mačkám tzv. MARMA (t.j. reflexní) body a ptám se: “Bolí?” Dle míst bolesti si udělám obrázek o Vašem  zdraví a problémech s orgány a pak se na ně v marma masáži celého těla zaměřím.

V nabídce máme např.:

marma masáž proti stresu 

marma masáž dle konkrétních problémů klienta

 

Marma body jsou známé z originální, domorodé srílanské medicíny Hela wedakama, která se později promíchala s ájurvédou, přicházející na Cejlon spolu s indickými obyvateli, a dalšími medicínskými systémy starého, ale už tehdy velmi propojeného, světa.

 

Z Cejlonu se umění léčby přes marma body dostalo do světa kolem roku 400 n. l.  po Hedvábné stezce spolu s metodou Deesheya Chikitsa (aktivace marma bodů pomocí zapichování trnů) díky čínskému buddhistickému mnichovi jménem  Faxian. Ten si “vypůjčil” a přeložil jeden z manuskriptů uchovávajících střežené vědění. To pak v Číně inspirovalo tradiční čínskou medicínu a tak se rozšířilo se po světě pod názvy “akupupresura a akupunktura”.

 

Já jsem měl to štěstí, že se v naší rodině umění léčby přes marma body uchovalo. Moji dávní předci je uměli využít ke zneškodnění protivníka, protože historie Srí Lanky je plná bojů a válek. Pokud si vybavujete Tarrantinův film Kill Bill, kde je Bill zabit pouhým zmáčknutím pěti bodů na těle, tak to je přesně ono a opravdu takové metody existují, jsou ale opravdu velmi střežené a učí se je až adepti, kteří ovládli na vysokém stupni umění sebeovládání a meditace.

 

Cílem marma masáže je plynulé proudění energie organismem. Stimuluje vnitřní orgány i produkci hormonů a dalších biochemické procesy v těle.

 

Marma body jsou výstupními místy životní energie váta, pita a kapha. Masáž je vyrovnává a s nimi i zdraví a emoce.

 

Nejprve je třeba uvolnit svaly a klouby pomalou celotělovou masáží olejem. Pak je čas na marma masáž v souladu s Vaším tělesným typem,  pomocí jemného tlaku na vybrané marma body a jejich masáží ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.

 

Na závěr opět provedu krátkou relaxační masáž celého těla. Proto masáž trvá hodinu a půl až dvě hodiny. Některé problémy je třeba řešit opakovanou nebo pravidelnou návštěvou, pravidelná masáž pomáhá například mému klientovi  s nesnášenlivostí lepku a přidruženými problémy.

Marma masáž

Kdy ájurvédskou masáž využít?

Masáž pro relax, refresh, regeneraci - nemám zdravotní problémy

Máte sedavé zaměstnání nebo často řídíte? Sportujete? Máte ztuhlé svaly, unavené ruce nebo nedostatek energie? Cítíte se unavení? Masáž Vám pomůže získat energii a zvládat den v dobré fyzické i duševní pohodě.

 • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, výsledkem je odpočatost, svěžest.

 • Odstraňuje bolest svalů a ztuhlost svalů i kloubů a zlepšuje jejich pohyblivost.

 • Relaxuje tělo i mysl, přináší pocit vyrovnanosti

Masáž pro relax, refresh, regeneraci - hledám pomoc od bolesti

Je Vaším problémem dlouhodobá, chronická bolest? Nebo bolest, které se nemůžete zbavit? Masáž Vám pomůže jako podpůrná terapie. 

 • bolest zad

 • ztuhlý krk, zablokovaný krk či bolest hlavy od krční páteře

 • ramena a ruce, cerviko-kraniální syndrom

 • syndrom karpálního tunelu

 • zablokovaná hrudní páteř

 • bolest v kříži, bederní páteř,

 • plotýnky

 • bolest hlavy, migréna, vertigo) závrať

 • bolest žaludku

Jak se na ájurvédskou masáž připravit?

Před masáží

 • Masáž není vhodná po úrazech, popáleninách a v prvních 6 měsících těhotenství.

 • Pokud si nejste jistí dalším zdravotním omezením (křečové žíly, vyhřezlé ploténky, konzultujte je s námi prosím předem mailem či telefonicky

 • Doporučujeme přijít alespoň 10 minut před začátkem masáže, abyste si mohli v klidu odložit.

 • Přejete si razantnější, nebo jemnější masáž? Máte zájem o úpravu masáže nebo jakékoli jiné přání? Budeme se vám snažit vyjít maximálně vstříc.

 • Na masáž dostanete jednorázové spodní prádlo, v soukromí se převlečete a pak se Vás masér ujme.

 • Před masáží doporučujeme odložit veškeré šperky včetně hodinek

 • Během diagnostiky prosím sdělte všechny své zdravotní problémy, prodělané operace, a to včetně plastické chirurgie

 

Při masáži

 • Během ošetření se uvolněte a relaxujte. Pro umocnění zážitku si můžete zavřít oči a pravidelně dýchat. Klidně si dopřejte i spánek😊.

 • Pokud Vám během masáže něco nevyhovuje, komunikujte o prosím tom s masérem ihned. Tharidu rozumí trochu česky, určitě rozumí slovu „bolí“, lze se s ním domluvit anglicky a nebo s použitím překladače v mobilu. Naším cílem je Vaše spokojenost😊.

 

Po masáži

 • Pokud jste byli s čímkoli nespokojení, neváhejte nám o tom říct. Chceme se neustále zlepšovat a budeme vděční za jakoukoliv zpětnou vazbu. 

 • Doporučené opakování 1× za dva týdny.

 

Stornování

 • Pokud se rozhodnete zrušit plánovanou masáž, učiňte tak, prosím, s co největším předstihem, abychom termín mohli nabídnout dalším klientům. Neúčtujeme žádné stornovací poplatky, ale budeme rádi, když se nám se stornem ozvete co nejdříve a budeme se těšit na vaši příští návštěvu.

Kdy masáž využít?
Praktické info o masáži
bottom of page