google-site-verification: googleaf6651035f82e22a.html
top of page

„Masáže mě zbavily únavy i nerozhodnosti,“ říká lezkyně Iva Vejmolová

Iva Vejmolová je naše lezkyně a v současnosti pracuje pro Český horolezecký svaz. V rozhovoru mluví o tom, jak jí ájurvédská masáž od Tharida pomáhá řešit dlouhodobou únavu, a proč by masáž doporučila lidem, kteří na sobě chtějí něco změnit, ale nedaří se jim to.

Iva chodí na masáže k Tharidovi 6 měsíců a v rozhovoru popisuje jejich účinky na tělo i duši.
Iva chodí na masáže k Tharidovi 6 měsíců a v rozhovoru popisuje jejich účinky na tělo i duši.

Čemu se teď pracovně věnuješ, Ivi?

Pracuji pro Český horolezecký svaz, kde mám na starost koordinaci aktivit, které se týkají Vrcholového sportovního centra mládeže a reprezentace. Mám na starost většinu tréninkových akcí nebo organizaci mezinárodních závodů, komunikaci se závodníky, rodiči či trenéry a také koučování přímo na závodech. Kromě této full-time práce mám ještě několik individuálních svěřenců, o které se starám na každodenní bázi: online nebo fyzicky na stěně.


Sportovnímu lezení jsi se věnovala od dětství vrcholově. Co je Tvůj největší úspěch?

Jako největší úspěch beru několik postupů do semifinále, ať už světového poháru nebo mistrovství světa dospělých. Třeba to poslední v roce 2019, což byl můj poslední závod vůbec: zde byly závodnice, které se snažily nominovat na olympiádu, všechny byly nachystané tam podat co nejlepší výkon. Čili to beru tak, že jsem uspěla v opravdu velké konkurenci.