google-site-verification: googleaf6651035f82e22a.html
top of page

"Při lezení mám rád ten vzduch pod nohama, a taky svaly, které nezatuhávají," říká Adam Ondra

Aktualizováno: 21. 5. 2021

Adam Ondra je nejznámější český lezec a čtyřnásobný mistr světa. Na co se teď připravuje? Proč si oblíbil Tharidovy tradiční srílanské masáže a ayurvédská jídla? To se dočtete v našem rozhovoru😊.

Adam Ondra a srílanský masér Tharidu z Ceylon Wellness
Adam Ondra a srílanský masér Tharidu z Ceylon Wellness

Adame, na co se v současnosti připravuješ v rámci tréningu?

Hlavní cíl je jasný − jsou to Letní olympijské hry v Tokiu, kterým podřizuji tréning už skoro tři roky. Je to ambiciózní a komplexní cíl, protože se soutěží ve třech disciplínách (boulderingu, lezení na obtížnost, lezení na rychlost), což je pro mě naprostá novinka. První dvě z těchto disciplín jsou mi vlastní, věnuji se jim celou dobu, co lezu − čili takřka od narození. Je tam ale i lezení na rychlost, které je pro mě nové, začal jsem s ním až před třemi lety.


Jak si letos vedeš ve Světovém poháru ve sportovním lezení?

Letos proběhl jeden závod v boulderingu, ve švýcarském Meiringen, kde jsem obsadil první místo. (Můžete se podívat zde v čase 1:34:40) To je pro mě v začátku olympijské sezóny velká vzpruha a motivace, ale zároveň si musím dát pozor, aby to nezvýšilo přílišný tlak, který očekávám. Chci se zúčastnit několika závodů Světového poháru, abych se dostal do sportovní pohody, zvykl si lézt před diváky − čili beru to jako přípravu na olympijské hry. Zrovna teď odlétám na další závod Světového poháru v boulderingu a boulderingu/lezení na rychlost v Salt Lake City, který můžete sledovat zde.