top of page

Problémy s početím? Ájurvédská masáž na ně jde přes uvolnění zablokovaných svalů

Aktualizováno: 22. 2.

Ájurvédská masáž na podporu plodnosti u žen i mužů odstraňuje svalové bloky zlepšuje činnost (nejen) reprodukčních orgánů a jejich prokrvení, zlepšuje psychiku a tím podporuje početí. Pomáhá při ztrátě libida, u žen při ztrátě menstruace, problémech s ovulací, u mužů při problémech s erekcí nebo nízké kvalitě spermií.


Ajurvédská masáž od Ceylon Wellness Bno.
Zablokované trapézové svaly jsou velmi častým adeptem pro ájurvédskou masáž.

Cílem ájurvédy je Váš spokojený život

Mít dítě je pro člověka jedním ze základů jeho existence a smyslem života. Pokud si lidé přejí dítě a mají problémy v reprodukční rovině, necítí se šťastní a spokojení. To působí nutně stres, a ten ve snaze o zázrak nového života nepomáhá.

Ájurvédská masáž podporuje početí velmi komplexně:

- v rovině uvolnění svalů celého těla,

- zlepšením krevního a lymfatického oběhu

- zlepšením psychiky.


Tyto systémy spolu velmi úzce souvisí. Jak?


Co na podporu plodnosti? Ájurvédská masáž zablokovaných svalů

Za problémy s početím stojí podle ájurvédy několik příčin, které jmenujeme na konci článku. V tomto textu se zaměříme na celkem běžný a rozšířený problém: ztuhlé, zablokované svaly, jejich důsledky pro organismus a s nimi souvisejícími problémy s psychikou i početím.


ˇAjurvédská masáž na podporu početí od Ceylon Wellness.
Ájurvédská masáž na podporu početí využívá prvky z marma masáže.

Zablokované svaly a jejich příčiny

Svaly tuhnou a zablokovávají se pozvolna, například při sedavé práci u PC, řízení, při sportu či jako následek úrazu. Ale i při častém užívání léků po delší dobu, při nadužívání alkoholu, v souvislosti se stresem. Většina lidí čas od času, ale někteří i chronicky a dlouhodobě, trpí ztuhlostí a blokacemi svalů, která podle ájurvédy negativně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení všech orgánů. To se dle ájurvédy negativně podepisuje i na naší psychice. Čili jde o problémy, které mohou potkat každého, kdykoli, ať už sportuje či nikoli, ztuhlé či zablokované svaly jsou běžnou součástí života.

Pokud se vyloučí možnost, že jde o problém vyžadující lékařskou péči, stačí pro zlepšení cca jednou za 14 dní či 3 týdny zajít na celotělovou ájurvédskou masáž.


Ajurvédská masáž od Ceylon Wellness Bno.
Ájurvédská masáž podporuje zlepšení psychiky.


Jak na sobě lze problémy se svalovými bloky pozorovat?

Možná to znáte: Zablokované boky či kyčle, skolióza, ploché nohy, náročný tréning, špatný pohyb – zablokovaný či zatuhlý sval kdekoli na těle. Jejich důsledky nemusíte vůbec vnímat, protože tělo se s nimi naučilo žít. Ale projevují se Typická je u těchto problémů únava, špatná kvalita spánku bez zjevné příčiny, časté bolesti hlavy, zpomalený metabolismus, opakující se bolesti zad, ramen, kolen. Špatná nálada, vztek, pocit stresu. Tendence nadužívat kávu či sladké. U žen bolestivá menstruace. Anebo právě problémy s reprodukcí: Ztráta libida, vymizení menstruace, problémy s ovulací u žen, problémy s erekcí nebo špatná kvalita spermií u mužů. Ájurvédská masáž funguje jako podpůrná terapie při snaze o početí i při procesu asistované reprodukce. Zdravotní problémy a onemocnění je samozřejmě třeba řešit s lékaři.Klientka Ceylon Wellnes Masáže Brno.

„Tharidova masáž pro mne byla něco úplně nového. Po ájurvédské masáži se dostavuje pocit, jako by tělo vyzařovalo energii, lépe se dýchá, cítíte se lehce, mizí počet těžkých nohou či rukou, cítíte, jak krev proudí po těle. Zrychlí se trávení a zažívání a zlepší se nálada. Na ten pocit znovuzrození po masáži u Tharida se prostě vždycky těším,“ říká Magdaléna Bronson (44): „přišla jsem s cílem zbavit se bolesti zad, ale nečekala jsem, že se mi po 2 měsících masáží opět nastartuje vymizelý menstruační cyklus, a že po pěti měsících snažení počnu jednovaječná dvojčata,“ uzavírá jedna z klientek Ceylon Wellness v Brně.
Jde o regenerační masáž svalů a kloubů, po které se cítíte relaxovaně a energicky. Zlepší se Vám nálada, zmírní se emoční disbalance.


1. Prvky z marma masáže, stimulující tlakové body související s reprodukčními orgány, pomáhají pro plynulé proudění energie po těle.

2. Masáž s použitím kokosového bio oleje ze Srí Lanky organismus čistí a prokrvuje i díky zvýšení osmotickému tlaku, tj. jemného tlaku oleje na pokožku.

3. Tělo vstřebává zdraví prospěšné látky z oleje.

4. Masáž působí svalový komfort, zlepšuje krevní i lymfatický oběh.

5. Svalový komfort, odstranění svalových bloků a lepší proudění krve a lymfy v těle napomáhá lepší činnost reprodukčních orgánů, duševní komfort a pocit spokojeného života.


Ajurvédská masáž od Ceylon Wellness Bno.
Ájurvédská masáž se zaměřuje také na tlakové body na rukou.

Co bylo první? Svalový nebo mentální stres?

Čili masáž může zlepšit psychický stav? „Ano. Ájurvéda rozlišuje svalový stres a mentální stres. Dobrý masér rozliší, kterým typem stresu trpíte. Lidé často říkají, že mají stres mentální, třeba z nadměrné práce u počítače, ale často je primární stres svalový. Když ten se odstraní, zmizí i pocit stresu duševního. Často se říká, že psychické problémy jsou příčinou svalových bloků. Může to tak být, ale může to být i naopak, a to je pro mnoho klientů velmi úlevné zjištění,“ říká ájurvédský masér Tharidu.


Jak často by se měla masáž opakovat?

Ideální je začít vstupní ájurvédskou diagnostikou páru, tedy ženy i muže. Řádově je to v případě masáže coby podpůrné terapie problémů s početím záležitost měsíců. Pokud není v těle akutní svalový blok nebo zablokovaný nerv, stačí většinou masáž opakovat jednou za 2 týdny.


Ajurvédská masáž od Ceylon Wellness Bno.

„Nedělám masáž na čas, ale na výsledek“

Ájurvéda nechápe naše pojetí časově omezené masáže na určitý počet minut. Tharidu v rámci masáže udělá, co udělat třeba je, a neodejde od rozdělané práce (a na ceně masáže se to neprojeví).


Jaké další možnosti řešení problémů s početím užívá ájurvéda?

1. úprava stravovacího režimu

2. bylinná kúra

3. astrologie – horoskop jména a data narození

4. vástu – harmonizace domova, kde žijete, jeho orientace na zlepšení rodinného života.


Tyto oblasti jsou vedle masáží nejdůležitější pro Váš dobrý pocit bytí a šťastný život a budeme se jim věnovat v dalších článcích.

132 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page